Słownik: Opcje urządzeń wielofunkcyjnych

Category :Akcesoria

W co można wyposażyć nasze urządzenie?

Opcje urządzeń wielofunkcyjnych to wszystkie elementy, które pozwalają rozszerzyć możliwości funkcjonalne naszego urządzenia. Możemy podzielić je na dwie zasadnicze grupy. Grupa modułów wewnętrznych – elektronicznych działająca wewnątrz urządzenia tj. dupleks, Fax, PostScript oraz grupa modułów zewnętrznych dokładana do urządzenia tj. podajniki dokumentów, finiszery.

Podajniki dokumentów

Podajniki dokumentów to dodatki, które poprawiają pracę ze skanerem. Najprostsze modele drukarek posiadają jedynie pokrywę oryginałów, która jest osłoną szyby skanera. Automatyczny podajnik dokumentów to kolejny element, który pozwala zautomatyzować proces skanowania. Wystarczy załadować dokumenty a podajnik skopiuje/zeskanuje wszystkie jeden po drugim. Ten sposób ma jednak wadę – jest w stanie kopiować/skanować tylko jedną stronę oryginału. Współczesne urządzenia wielofunkcyjne są już wyposażone w Automatyczny odwracający podajnik dokumentów (ARDF), który pozwala kopiować/skanować dokumenty dwustronne. Wyróżnia się dwa rodzaje podajników: ARDF dwuprzebiegowy, który skanuje dokument obracając go na specjalnych rolkach oraz nowsze rozwiązanie – DSPF jednoprzebiegowy -wyposażony w 2 skanery, które jednocześnie skanują dokument z obu stron.

Finiszery

Finiszery dzięki modułowi finiszera możemy wykończać nasze dokumenty technikami takimi jak: broszurowanie, zszywanie, dziurkowanie, składanie. W zależności od producenta urządzenia materiał do finiszera doprowadzony może być za pomocą modułu prowadzenia papieru. Ponadto umożliwiają one korzystanie z funkcji przesuwania offsetowego oraz sortowania.

Podstawy i kasety

Podstawy i kasety to elementy udogadniające pracę, dzięki podstawie nasze urządzenie będzie wyższe a dodatkowo dzięki zainstalowanym kasetom pozwoli przechować więcej papieru, pozwalając na dłuższą i wygodniejsza pracę, szczególnie przy większej ilości wydruków. W zależności od urządzenia możemy w takich miejscach umieścić nawet do 6300 arkuszy.

Tace

Tace to elementy na które otrzymujemy nasze wydruki, możemy również wyróżnić tace bannerów z której do drukarki podawane są materiały dłuższe niż standardowe, gdyż większość urządzeń posiada  możliwość wydruków na materiałach do 120 cm długości.

Separatory prac

Separatory prac służą jak sama nazwa wskazuje do separowania różnego rodzaju prac. W zależności od potrzeb możemy ustawić oddzielenie np. wydruków od kopii lub faksów.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz lub zadzwoń do nas.
Nasz konsultant dostępny jest pod numerem telefonu:
71 3413796

 

Kategoria :Akcesoria
Odwiedz nasza strone
One Comment

Odpowiedz albo skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *