Słownik: Oznaczenia urządzeń wielofunkcyjnych

Category :Drukarki

Co oznaczają poszczególne symbole przy naszej drukarce?

 
Wielokrotnie, gdy w nasze ręce trafia drukarka lub inne  urządzenie wielofunkcyjne oprócz standardowej nazwy urządzenie posiada także kilka oznaczeń, które wprowadzili jego producenci a po których idzie rozróżnić jakie funkcje posiada.
 
MFP (ang. Multi Function Product/Printer) jest stosowany do oznaczenia urządzeń wielofunkcyjnych.

N (ang. Network) oznacza że drukarka wyposażona jest w kartę sieciową, dzięki czemu z łatwością można podłączyć ją do sieci.

D (ang.Duplex) oznacza, że drukarka wyposażona jest w  funkcje automatycznego druku dwustronnego.

X oznacza, że jest to urządzenie najlepiej wyposażone, zawierające już dupleks i sieć.

W (skrót od Wi-Fi) oznacza, że drukarkę można połączyć poprzez sieć Wi-Fi.

F (Fax) oznacza że urządzenie jest wyposażenie w funkcje Faksu.

M przed lub po modelu urządzenia oznacza, że jest to urządzenie Monochromatyczne. Bardzo często producenci symbolem M oznaczają urządzenie wielofunkcyjne.

C przed lub po modelu urządzenia oznacza, ze jest to urządzenie kolorowe.

P (ang. Printer) oznacza urządzenie drukujące.

S (ang. Scanner) oznacza urządzenie skanujące.
 
Bardzo często dwie pierwsze liczby w oznaczeniu modelu urządzenia oznaczają prędkość wydruku w formacie A4 na minutę, nie jest to jednak pewnik i nie dotyczy drukarek HP.
 

Przykłady

 
Jako przykład tak oznaczonych drukarek można podać urządzenia:

Sharp MX-M266N MX to oznaczenie producenta, następnie mamy literę M, które mówi nam, że urządzenie jest monochromatyczne, kolejne to liczby 26 mówiące, że urządzenie drukuje z prędkością 26 kopii A4 na minutę a na końcu umieszczono N oznaczające, że posiada funkcje sieciową.

Nashuatec MPC307SPF gdzie C to informacja o tym, że drukarka jest kolorowa, kolejne to liczby 30 mówiące, że urządzenie drukuje z prędkością 30 kopii A4 na minutę  a symbole SPF oznacza, że posiada ona funkcje druku, skanu i faksu.

HP Inc. LASERJET PRO M227fdw gdzie symbole FDW oznaczają, że mamy do czynienia z urządzeniem posiadającym faks, dupleks oraz moduł Wi-Fi.
 
Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz lub zadzwoń do nas. Nasz konsultant dostępny jest pod numerem telefonu: 71 3413796

Kategoria :Drukarki
Odwiedz nasza strone
2 Comments
  1. Jan Chojowski

    Interesują mnie w szczególności urządzenia wielofunkcyjne HP. Proszę o wyjaśnienie czym różnią się modele tej firmy oznaczone na przykład jako: HP DESKJET 2620, HP DESKJET 2630. HP DESKJET 2130, HP DSKJET 3639. Ceny tych urządzeń są różne w zależności od tego jakie cyfry występują w oznaczeniu typu. Z opisu, który starałem się śledzić moim zdaniem wynika, że wcale się nie różnią. Czym w takim razie się różnią? Bardzo dziękuje z góry za informacje.

Odpowiedz albo skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *